ارتباط با مدیریت

بایگانی

  سالیانه

  آدرس سایت فیش حقوق پرسنل

  راههای ارتباط مجازی

   

  https://t.me/emcgem_ir
  لینک تلگرام
  https://chat.whatsapp.com/L8dGkvFtqgb7cTm3Mya5RJ
  لینک واتساپ
  @emcgem.ir
  لینگ اینستاگرام
  www.emcgem.ir
  آدرس سایت
  شماره تماس دفتر مرکزی کرمان
  03432132042/43
  شماره تماس کارگاه آبدشت
  03442493141
  آدرس دفتر مرکزی کرمان
  بلوار صدوقی بعداز سه راه سیلو شرکت ذغالسنگ کرمان /شرکت معادن اسفندقه
  آدرس کارگاه آبدشت
  کرمان /بافت/ارزوئیه /معدن آبدشت

اکتشاف و بهره برداری

منیزیت:
•این ماده معدنی درکوره های سیمان و کوره های قالب سازی، ساختن سیمان سوزل، تهیه عایق های الکتریکی کاغذ سازی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
•منیزیت در قسمت جنوب غربی محدوده های شرکت بوفور یافت می شود. که قطعا این ذخایر نیز می توانند بصورت اقتصادی بهره برداری شود.
ورمیکولیت:
•این ماده معدنی از انواع فیلوسیلیکات های صفحه ای و از گروه میکا می باشد و به رنگ زرد طلایی دیده می شود که به سادگی ورقه ورقه شده و در اثر حرارت حتی تا 20 برابر افزایش حجم پیدا می کند.کهدر صنایع کشاورزی با اختلاط فیزیکی با کود های شیمیایی و فسفاته درصرفه جویی و استفاده بهینه ازآب ایده آل است.
•ذخایرقابل توجه ورمیکولیت درمحدوده های مرزینی، سیخوران و باغ برج مشاهده گردیده که با توجه به قیمت بالایآن می تواند موردتوجه ویژه قرار گیرد.
منگنز:
•یک فلز صنعتی استراتیژیک می باشد. منبع اصلی آن کانسنگ منگنز بوده که علاوه بر صنایع فلزی در صنایع غیر فلزی نیز کاربرد دارد که به همین خاطر جایگاه ویژه ای را در بین فلزات به خود اختصاص داده است.
•ذخایر موجود منگنز در منطقه عبارتند از گود لنگ، چاه متکی، امرودوئیه و معادن بنه بادام 1 و2. این ذخایر در محدوده های واقع شده در جنوب استان قرار دارند، در صورت استخراج اصولی و بهینه و برنامه ریزی شده می توانند در زمره تولیدات درآمدزا و اقتصادی شرکت قرار گیرند.
پنبه نسوز (آزبست)
•پنبه نسوز (آزبست) برای تامین مصالح از جمله سیمان پرتلند- سقف های پیش ساخته (ایرانیت و فارسیت) لوله های سیمانی (سیمان مخلوط با پنبه نسوز) کاربرد دارد که ذخایر اقتصادی ان در محدوده معادن باغ برج و دره گرما مشاهده گردیه است.
گارنت
•گارنت موجود در محدوده اسفندقه از نوع آندریت با رنگ سبز و سبز مایل به سیاه بوده که جنبه تزئینی داشته و در طبقه بندی سنگ های نیمه قیمتی قرار می گیرد.
•ذخایر اقتصادی گارنت در منطقه باغ برج شناسایی شده که لازم است قبل از هر گونه اقدامی مورد اکتشاف و تعیین ذخیره قرار گرفته مورد اکتشاف و تعیین ذخیره قرار گرفته و سپس نسبت به برنامه ریزی استخراجی آن اقدام نمود. این ماده معدنی نیز در صورت نتایج مثبت مطالعات اکتشافی، بدلیل قیمت بالا و نیز کمیاب بودن آن در سطح کشور از مواد معدنی جانبی اولویت دار شرکت خواهد بود.
•در صورت انجام برنامه ریزی هاسی مدون و هدف دار اعم از سرمایه گذاری و طراحی های زیر بنایی اکتشافی و استخراجی و تولیدی، می توان محدوده معادن اسفندقه و منطقه ارزوئیه را به یکی از قطب های اقتصادی مهم استان تبدیل نمود که این مهم میسر نخواهد شد مگر با حمایت و پشتیبانی صندوق محترم و مسئولین محترم استان و منطقه از طرح ها و برنامه های این شرکت بخصوص در بخش ایجاد تسهیلات سازمانی و اداری و همچنین جذب سرمایه های لازم

پیوند ها

حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی فرمودند:مسئله‌ی تولید مسئله‌ی مهمّی است و به همین جهت امسال هم روی مسئله‌ی تولید تکیه میکنم و توقّع دارم، انتظار دارم که ان‌شاءالله یک جهشی در کار تولید اتّفاق بیفتد،

 


پایگاه خبری :روابط عمومی 


 

 

سال نو مبارک

 

 

 

پایگاه خبری:روابط عمومی

emcgem.ir